Víkendové pobyty

Slunečná jezera Senec, lomy Leštinka, Výkleky, Svobodné Heřmanice, Hostěradice, Borek, pískovna Gródek  nebo horská jezera v Rakousku

  • Potápění na blízké lokality, dostupné po vlastní ose, které s jistotou profesionálního doprovodu poznáte a užijete zase jinak
  • Můžete si zapůjčit chybějící součásti výstroje 
  • V rámci jednodenních výletů můžete plnit další úrovně vašeho potápěčského výcviku
  • Ideální pro víkendové pobyty rodin
  • Nepotápěči mohou absolvovat ponor na zkoušku
  • TERMÍNY POBYTU V NÍŽE UVEDENÝCH DESTINACÍCH NAJDETE V KALENDÁŘI AKCÍ NA HP, nebo se stanoví po vzájemné dohodě

Leštinka 

Tradiční lokalita pro začátečníky i pokročilé u Skutče na Chrudimsku. Menší lom s čistou vodou a veškerým potápěčským zázemím i pro případ nepřízně počasí.

Ubytování chatového stylu, takže s sebou spacáky a přezůvky. Vařit lze v chatkách, nebo si zajít do restaurace na jednoduchá jídla a pivko. Večer grilujeme, promítáme filmy nebo zajdeme do sauny. Na lokalitě děláme jak programy Discover Scuba Diving (vyzkoušení potápění), tak dokončujeme výcvik OWD nebo AOWD a Rescue kurzy. Cena za osobu/noc 250,-Kč, potápěcí den 100,-Kč/os.

Leštinka nikdy nezklame.

Koukněte na fotky Leštinka 2016, Leštinka 2017, Leštinka 2018

Výkleky

Nejbližší naše lokalita určená ke všem typům potápění. Mělký čistý lom je ideální pro programy vyzkoušení potápění ve volné vodě, základní výcvik OWD i části pokročilých potápěčských kurzů. Doprava na místo vlastní, ubytování zde není, lokalita je vhodná pro jednodenní akce.

Koukněte do alba na fotky a malou videoochutnávku z lomu Výkleky. 

Hostěradice

Příjemná lokalita v okrese Znojmo je svým charakterem podobná lomu Výkleky. Maximální hloubka je zde 12 m a společně s výbornou viditelností a bohatým zarybněním patří mezi nejlepší potápěčské lokality v ČR vůbec. Příjezd k lomu a organizaci vstupu zajišťuje místní potápěčský oddíl. Na místě nelze stanovat ani neposkytuje servis a vybavenost, takže vše s sebou. Z našich návštěv jsme pro vás připravili malé video.

Borek

Lom Borek u Chotěboře je klasickým představitelem našich potápěčských vod. Proměnlivá viditelnost v závislosti na počasí a počtu "bagristů" před vámi, ale poměrně velký lom vám umožní se vydat jinam než ostatní. Středně těžká lokalita díky hloubce přes 30m a nízké teplotě vody pod 10m hloubky i v letním období je spíše pro certifikované potápěče nebo výcvik kurzu potápění v suchém obleku.  Vstup na lolalitu 100,-Kč. Obvykle jednodenní varianta výletu, popř. s kombinací s jinou lokalitou v okolí a s ubytováním v soukromí poblíž. 

Svobodné Heřmanice

Břidlicový lom nedaleko Slezské Harty je velmi populární lokalitou pro technické a pokročilejší potápěče. S hloubkou 35m, dobrou viditelností a přístupem až k vodě je tak vyhledávanou destinací. Doprava vlastní, občerstvení svoje, ubytování možné cca 1km od lomu. Podívejte se jak to pod hladinou lomu Heřmanice vypadá zde

Slunečná jezera Senec (SR)

Potápění v pískovně Slunečných jezer 20km severně od Bratislavy v čisté vodě s bohatým podvodním životem a pestrou nabídkou nepotápěčských aktivit jakou jen může nabídnout rekreační megacentrum nedaleko slovenské metropole. Ideální lokalita pro začátečníky i pokročilé potápěče.

Ubytování v penzionu nebo v soukromí, pokoje pro 2-4 osoby, sociální zařízení, společná kuchyňka. Možnost zajištění stravování. Cena 10-15 Eur/os/noc.

Koukněte na fotky Senec 2015Senec 2016, Senec 2017, Senec 2018

Gródek Jaworzno (PL)

Velká pískovna s několika zatopenými kolosy na těžbu štěrkopísku nedaleko Katowic. Dostupná lokalita s dobrou viditelností, průměrnou hloubkou cca 14m a veškerým potápěčským zázemím. Ideální pro všechny úrovně potápěčských dovedností. Poplatek za vstup cca 250,-Kč (platí se na místě, v sezoně nutno objednat předem). Jednodenní výlet nebo v kombinaci s další lokalitou Zakrzówek i s přenocováním v některém z penzionů.

Koukněte na pár foteček Gródek 2019

Attersee - Mondsee - Langbadsee (AUT)

Horská jezera s průzračnou vodou uspokojí i ty nejnáročnější. Relativně blízké lokality v okolí masívu Dachsteinu s možností ubytování v penzionech alpského stylu. Potápění na většině míst bez omezení, místně je třeba zakoupit povolení. Sezóna prakticky celoroční. Vhodné pro potápění v suchém obleku.

Doprava vlastní, nebo po domluvě doplníme místa v autě. Ceny za ubytování cca 25-35 Eur/den vč. snídaně. 

Koukněte na fotky Attersee 2016

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím