Potápění Maledivy

Potápění a relax na South Male Atol

Termín 21.10. - 2.11.2024 (+/- dva dny)

"Nádherná pláž s měkkým bílým pískem, tyrkysovou vodou a houpajícími se palmami. Můžete si tam zaplavat, opalovat se, šnorchlovat, projít se nebo vyzkoušet jednu z několika houpaček, které visí na palmách..."

Jsme na ostrově Maafushi, Kaafu Atol jižně od Malé. Všude na ostrově je to do 15 minut chůze. Každá restaurace, pláž, bar, budou proto z vašeho hotelového pokoje snadno   dostupné. Díky tomu je ostrov opravdu živý.  K dispozici jsou všechny dary tropického ráje, které potěší každého cestovatele. Ostrov vytváří dokonalou rovnováhu mezi pohodlím a autenticitou. Totální relax!

 

Potápění - Málokterá destinace na světě se může srovnávat s potápěním na Maledivách. Atoly nabízí jak jednoduché ponory na vnitřních korálových útesech plných barev a života, tak i driftové ponory na jejich vnějších stěnách. Bohatství života pod hladinou je ohromující. Korálová společenstva střídají obrovská hejna migrujících ryb a velkých pelagických druhů jako jsou manty, žraloci útesoví, kanici, želvy a mnoho dalších. 

V okolí ostrova navštívíme známé 5hvězdičkové potápěčské místo Kandooma Thila a také Dihgu Thila.

Lokalita Giri je jako malá hora v moři. Vrcholový útes začíná asi 3-5 metrů pod hladinou moře a pomalu klesá do 30 metrů. Giri se nachází uvnitř atolů. Zařadíme rovněž ponor u známého a krásného vraku Kuda Giri. Téměř na všechny lokality s námi mohou jet i vyznavačí šnorchlování.

  

Potápění se žraloky - Na vzdálenější lokality pak pojedeme za žraloky. Je pravděpodobné, že tolik různých druhů jste na jednom ponoru ještě neviděli. Můžeme potkat kladivouny, bělocípé i černolemé útesové žraloky, spanilé, hedvábné, ale i vzácnější liškouny. 

Při troše štěstí si můžeme zaplavat i s největší parybou - žralokem velrybím. Po cestě na lokality potkáme spousty delfínů, kteří, když budou mít náladu nás nechají připlavat až na kontakt. 

 

Nurse sharks - Speciální kapitola je šnorchlování s "nurse sharks", což jsou žraloci, kteří se živí pouze planktonem, malými rybami a korýši, takže nehrozí žádné nebezpečí. Žraloci žijí ve skupinách v tropických vodách a Maledivy patří mezi nejlepší místa na světě, kde je lze potkat. 

 

Pláže a relax -  Písečné břehy a písčiny jsou přesně ta místa, která chcete na Maledivách vidět. Moře kolem ostrova je jich plné. Písčiny jsou nánosy měkkého sněhově bílého písku tvořící mělké ostrůvky, na kterých není víc než pár palem. Vypadají jako nekonečná pláž obklopená azurovým mořem. Patří k nejkrásnějším na celých Maledivách. To je místo pro váš absolutní relax.

  

Vyzkoušejte také maledivskou kuchyni. Ostrov je plný restaurací, kaváren, pekáren a bister. Nebojte se je navštívit a rozšířit svou kulinářskou kulturu. Nejtypičtějšími pokrmy na Maledivách jsou rýže, nudle a ryby, zejména tuňák. Maledivy jsou muslimská země, takže nenajdete žádné vepřové maso. Vliv Indie a Británie je stále hmatatelný, takže najdete spoustu kari a fish and chips. Většina z nich bude také podávat sendviče, pizzu a hamburgery pro potěšení tradičních chutí turistů.

  

Ubytování - hotelový typ převážně dvojlůžkové pokoje

 

Cena - potápěč 1440USD (cena zahrnuje 10xubytování hotelového typu se snídaní, 6x ponor s průvodcem vč. lahve a zátěže, 2x shark dive, lokální transfery, český průvodce, pro členy klubu DDC zapůjčení výstroje)

            nepotápěč 940USD (cena zahrnuje 10x ubytování hotelového typu se snídaní, lokální transfery, český průvodce, 1x šnorchlovací výlet)

            cena nezahrnuje letenku (zajistíme v ceně cca 18-23 tis.Kč), pojištění, ostatní stravu a pitný režim

Cena může v čase reflektovat změny místního cenového pohybu.

Předpokládaný program:

1. den - odlet z ČR s přestupem, popř. přenocování v Dubaji

2.-12. den - pobyt, potápění, relax

13. den - odlet do ČR

Přihlášky posílejte na e-mail kunc.radovan@potapeniolomouc.cz do 30.11.2023 nebo do vyčerpání kapacity akce.

Informace:

Maledivská rupie 1MVR = cca 1,50 Kč.

Ceny jídel a nápojů jsou srovnatelné s ČR, záleží na konkrétní restauraci, Jídlo v levnější restauraci 130 Kč, tříchodové menu v restauraci střední úrovně 360 Kč, místní nealko pivo 0.5 l 70 Kč, cappuccino 60 Kč, Coca Cola 0.33 l 30 Kč, voda 0.33 l 10 Kč

Očkování proti žluté zimnici je vyžadováno v případě, že cestovatel přijíždí ze země s výskytem této choroby, Doporučuje se očkování na tyfus a hepatitidu A.

 

Pozn.: Shora uvedené cestovní nabídky jsou realizovány jako individuální cestovní aktivity členů potápěčského klubu a nejsou tudíž nabídkou zájezdu ve smyslu zákona č. 159/1992 Sb.

Na tento program zajišťuje CA potápění s průvodcem.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím