Potápění Filipíny

Čtrnáctidenní potápěčsko - poznávací pobyt na třech filipínských    ostrovech

Přidejte se k nám na další výlet do tropické   destinace   se  zaručeným výsledkem pro všechny. Naše cesta uspokojí jak potápěče bohatým podmořským životem, pestrou skladbou pelagických ryb, želv, žraloků, barakud i barevných obyvatel korálových útesů, tak   i nepotápěče rozmanitostí pobřeží od černých vulkanických pláží až po sněhově bílé jako vystřižené z katalogu. A všechny pak čeká zážitek v podobě šnorchlování s velrybími žraloky!

 

Termín: 7-22.2.2024 (+/- 2 dny podle letu)

 

Ostrov Negros

Skutečný ráj na světě. Nachází se v srdci Visayas, stále ještě nedotčen masovou turistikou. Negros je čtvrtý největší ostrov Filipín a zároveň jeden z jejich bývalých regionů. Nachází se uprostřed země mezi ostrovy Panaj na severozápadě a Cebu na východě. Břehy ostrova omývají na jihozápadě Suluské moře, na jihovýchodě Boholské moře a na severu Visayské moře. 

Potápění pro všechny úrovně výcviku na krásné světoznámé útesy ostrova Apo, kde můžete najít želvy, obří hejna kranasů, tuňáků, útesové žraloky a další barevné útesové ryby.  Ostrov Apo je ovšem hlavně jedním z nejznámějších útočišť mořských živočichů na světě a jako takový byl dobře zdokumentován. Je domovem více než 650 druhů ryb a odhaduje se, že má více než 400 druhů korálů. Ostrov má jen 3 km v průměru a 120 m v nejvyšším bodě, kde stojí maják. Nachází se zde bílá kamenná pláž dlouhá 250 m a neobvykle živý korálový útes. House reef je lokalita s mnoha druhy žabích ryb, ghost pipefish, kokosových chobotnic a dalších tvorů. V okolí Zamboanguita a Dauin je mnoho potápěčských lokalit, kde si můžete užít rozsáhlé útesy a potápění světové třídy.

Na většině potápěčských lokalit lze rovněž skvěle šnorchlovat.

  

Dumaguete je univerzitní město známé jako město „jemných“ lidí. Má řadu atrakcí, jako je zvonice, katedrála sv. Kateřiny Alexandrijské, festivaly, výhodné nákupy a spousta restaurací včetně kavárny Sans Rival s lahodným pečivem.

Kráterová jezera Balinsasayao a Danao nabízejí jedny z nejmalebnějších pěších túr ve Visayas. Jezera Balinsasayao a Danao jsou bohatá na tilapie a kapry, kde lze rybařit a jezdit na kajaku v klidné vodě.

Valencia waterfalls jsou 30m vysoké osvěžující a nádherné vodopády. Po schodech sestoupíte k dobrému místu odpočinku, klidu a mystické atmosféry.

Malatapay market je nativní trh, který se koná každou středu. Mezi turisty je nejlépe známý pro svůj obrovský a živý trh, kde lze potkat vesničany, rybáře a další trhovce, jak hlasitě vyměňují své zboží. 

Jezero Balanan je původní vulkanické jezero nedaleko od hlavní silnice. Můžete si užít jízdu na kajaku, trek kolem jezera, celý okruh (4 km) trvá asi 2 hodiny a nakonec dojdete k nádherným vodopádům.

Kohoutí zápasy v Cockpit Center se nachází 6 km od našeho ubytování. Kohoutí zápasy se konají každou neděli při nichž zažijete atmosféru oblíbené filipínské zábavy.

Jeskyně Panligawan, Pandanihan a Mambajo jsou přístupné s různou obtížností. Jeskyně ve tvaru kupole se zkamenělými útvary, tzv. Berlínskou zdí nebo s tekoucí podzemní řekou.

  

 

Ubytování ve dvoulůžkových apartmánech se snídaní s výhledem na ostrov Apo, kde se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Oriental. V resortu si můžete dát oběd i večeři, popřípadě ochutnat místní kuchyni v okolí. Ceny se pohybují cca od 120 do 350 Kč v závislosti na skladbě menu a úrovni podniku.

  

 

Ostrov Cebu

Pozorování žraloků velrybích v Oslobu je nezapomenutelným zážitkem. Můžete se potápět s přístrojem nebo jen tak plavat vedle těchto mořských gigantů. Pravděpodobnost setkání s nimi na tomto unikátním místě hraničí s jistotou. Tady si určitě vemte fotoaparát nebo kameru...

Canyoning v Badianu zahrnuje procházku, plavání, skluzavky, houpačky a skoky po útesech a vodopádech s výškou od 1 metru do 11 metrů. Nebojte se, požadovaný skok je pouze 1 metr vysoký a zbytek je volitelný. Prohlídka vyvrcholí u vodopádů Kawasan Falls, vícevrstvých vodopádů vycházejících z pramene Kabukalan, známý svými tyrkysově čistými vodami. Vodní stěny Kawasan Falls sou považovány za jeden z nejkrásnějších vodopádů na celých Filipínách.

  

 

Ostrov Malapascua

Malý, nádherný tropický ostrov nedaleko nejsevernějšího cípu Cebu přímo v srdci Filipín. Se svěžím zeleným vnitrozemím, bílými písečnými plážemi a průzračně modrými mělčinami je obrazem ostrovní idyly. Malapascua je velmi rozmanitou potápěčskou destinací se širokou škálou lokalit a velkých i malých úžasných tvorů.

Potápění - Cebu je vyhlášeným hotspotem pro potápění na Filipínách, přičemž Malapascua je klenotem jeho koruny. Zatímco seznam vzrušujících tvorů obsahuje žraloky útesové, kladivouny, tuňáky, manty, barakudy, mořské hady a úžasné makro od mandarinek po kudlanky, většina potápěčů má na mysli liškouny neboli žraloky mlátičky. Alopias pelagicus, žralok pelagický (thresher shark) může dorůst až 6 m délky, včetně jejich charakteristického dlouhého horního laloku ocasní ploutve. Tento druh žraloka můžete spatřit právě na Malapascua, která je jedním z nejlepších míst pro potápění se žraloky mlátičkami na celém světě!

Rozsah potápění v Malapascua zahrnuje od plochých korálových zahrad až po strmé stěny; od potápění na písčitém dně až po fascinující vraky. Skvělá volba na několik dní špičkového potápění.

  

Bounty Beach je snem plážových milovníků. Pohupující se palmy, teplé tropické čisté tyrkysové vody a měkký písek z něj dělají ideální destinaci pro plážové fajnšmekry. Podél pláže je několik letovisek, restaurací a barů. Skvělé místo k odpočinku, lenošení nebo chill out s koktejlem a sledování úžasných západů slunce na místě top 3 nejkrásnějších pláží Filipín.

Podle přání lze připravit výlety na okolní ostrovy se šnorchlováním.

Ubytování ve dvoulúžkových apartmánech se snídaní. Rovněž zde je možno se stravovat nebo využít několik barů a restaurací v blízkém okolí. Ceny za jídlo podobné jako na Negros.

 

 

Předpokládaný itinerář:

1 - 2.den  Odlet z Vídně a přílet do Cebu

3 - 8.den  Pobyt na ostrově Negros, potápění, šnorchlování, výlety, relax

9. den  Oslob na Cebu - pozorování velrybích žraloků, canyoning (volitelně)

10 - 15 den  Pobyt na ostrově Malapascua, potápění, šnorchlování, výlety, relax

16. den odlet do ČR

Cena:

Potápěč  29.800,-Kč

Cena zahrnuje: 6x ubytování Negros se snídaní, 1x ubytování Oslob se snídaní, 6x ubytování Malapascua se snídaní, transfery Cebu-Negros-Oslob-Malapascua-Cebu, plavání se žralokem velrybím, 3x ponor Negros + 2x ponor Apo island (vč. lahve a zátěže), 5x ponor Malapascua (vč. lahve a zátěže), vstup na ostrov Malapascua, místní poplatky potápění, český průvodce.

Nepotápěč  22.500,-Kč

Cena zahrnuje: 6x ubytování Negros se snídaní, 1x ubytování Oslob se snídaní, 6x ubytování Malapascua se snídaní, transfery Cebu-Negros-Oslob-Malapascua-Cebu, plavání se žralokem velrybím, vstup na ostrov Malapascua, český průvodce

Cena nezahrnuje: letenku (předpoklad 19 - 23.000,-Kč), ostatní stravu a nápoje, pojištění, neuvedené aktivity (celodenní výlety cca 1500 - 3000 PHP/os.)

Cena je platná při včasné rezervaci, tj. do 30.6.2023. 

Ceny platí při kurzu Eura do 26,50,-Kč

Další informace:

Místní měna 1 filipínský pesos (PHP) = cca 0,40 Kč, směnit lze USD i EURA, dolarem lze někde přímo platit. Karty v restauracích většinou ano, hotovost je ale třeba.

Očkování není povinné, lze doporučit některou variantu se žloutenkou A,B, popř. tyfus a vzteklina

Elektrická síť 220V, zásuvky USA  A a B

 

Pozn.: Shora uvedené cestovní nabídky jsou realizovány jako individuální cestovní aktivity členů potápěčského klubu a nejsou tudíž nabídkou zájezdu ve smyslu zákona č. 159/1992 Sb

Na tento program zajišťuje CA potápění s průvodcem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím