Potápění Egypt - podmořské parky

Potápěčské safari v Rudém moři - nejkrásnější přírodní parky

 

Nová potápěčská dobrodružství v přírodních parcích Zabargad a Rocky Island.

Výběr toho nejlepšího, co lze v Rudém moři navštívit bude naším programem v rámci dalšího dílu potápěčských safari pobytů. Naši cestu si volíme sami a sami se rozhodujeme o odjezdu nebo setrvání na lokalitách. Rovněž si rozhodneme, zda cestou navštívíme nějaký vrak, nebo zůstaneme na korálových reefech.

Zabargad 

Relativně velký ostrov na kterém se už v dobách faraonů těžily drahokamy. Celý ostrov je chráný reefem s překrásnými stěnami bohatými na měkké i tvrdé korály, gorgonie a další mořskou floru a korálovou faunu. Během ponoru se zde s velkou pravděpodobností setkáme s útesovými žraloky, či s jejich většími příbuznými – žralokem dlouhoploutvým, šedým. Kromě žraloků se zde vyskytují i napoleoni, barakudy, tuňáci, murény, při troše štěstí manty, siby, a samozřejmě bohatá společenstava barevných korálových ryb. V době kladení vajec se zde zdržuje i nadprůměrné množství mořských želv. Na vnější straně ostrova se nachází i několik vraků.

Rocky Island

Tento ostrov doposud nedotčený lidskou činností je považován za naprostou potápěčskou špičku Rudého moře. Mezi potápěči se těší velké oblibě především častým setkáním s mnoha druhy žraloků, včetně kladivounů, žraloků stříbrných a dlouhoploutvých, mant, želv a dalších zástupců pelagických živočichů. Vnější strany ostrova jsou bohatě porostlé velkými větevníky, gorgoniemi a dalšími druhy měkkých i tvrdých korálů. 

    

Předpokládaný tinerář:

1. den

Po přistání na letišti v Hurghadě (nebo Marsa Alamu) se přesuneme jižně do přístavu Marsa Galeb nebo Hamata (změna místa nalodění podle pohybu lodě). Po ubytování na lodi a jídle proběhne brífink a montáž, přezkoušení výstroje.

2. den

Po snídani a nezbytném odbavení policií vyplouváme na první ponor – vyvažovací na útes  Mu Barak. Korálová stěna pozvolně klesá do hloubky okolo 10 – 15 metrů. Po obědě se přesuneme na jeden z útesů Abu Dabab, kde provedeme odpolední a noční ponor. Zpravidla po večeři vyplouváme směrem na Rocky a Zabargat, kde za dobrého počasí budeme v ranních hodinách.

3. den

Před snídaní, opět podle počasí, se nejčastěji provádí ponor na jihovýchodní  straně, kde máte největší šanci potkat tuňáky, barakudy a  různé druhy žraloků i s kladivouny. Po snídani se většinou tento ponor opakuje. Odpolední ponor je proudový na severozápadní straně. Noční ponory, stejně jako u lokality Brothers Islands, nejsou povoleny z důvodů častých silných proudů, proto se přesuneme 5 km severně k ostrovu Zabargad. Na jeho jižní straně absolvujeme noční ponor.

4 - 6. den

Potápění na lokalitách Zabargad a Rocky Island podle počasí a přírodních podmínek, popřípadě přesun na lokality oblasti St.Johnś.

6. den

Přesun do oblasti Marsa Alam a podle času a podmínek 1-2 denní a noční ponor na útesech Abu Dabab. 

7. den

Čekají nás poslední 2 ponory. Ranní se jmenuje Abu Dabab –Bar. Na písečném dně porostlém trávou, v hloubce od 5metrů do 15, uvidíte karety obrovské s velkými čističi, kytarového rejnoka a při štěstí také vzácného dugonga – kapustňáka. Závěrečnou lokalitou je Shaab Shena – i na tomto útesu pozvolna padajícím do 15metrů, ležícím jen několik minut vzdáleném od přístavu Marsa Galeb, můžete kromě běžných druhů ryb žijících v Rudém moři také potkat dugongy.

Po závěrečném obědě na lodi odjíždíme do hotelu v Hurgádě (nebo jinde podle situace), kde je zajištěna večeře, ubytování se snídaní. V případě, že loď zůstává v přístavu, přespáváme i poslední noc na lodi.

8. den

Ráno transport na letiště a přelet do Prahy.  

Termín:

květen 2025

Cena: 

26.900,- Kč (při kurzu Eura max 27,00)

Přihlašujte se již nyní na e-mail kunc.radovan@potapeniolomouc.cz. Přihlášky přijímáme do vyčerpání kapacity lodě. Aktuální volná místa sledujte zde na HP v kalendáři akcí nebo na Facebooku/události. Závazná rezervace vznikne úhradou zálohy ve výši 10.000,-Kč.

 

Cena zahrnuje: 

 • Týdenní pobyt na lodi (7 nocí a 6 potápěcích dnů)
 • Plnou penzi, moučník, ovoce a nealkoholické nápoje po dobu pobytu (cola, fanta, sprite, voda, čaj, káva)
 • Neomezené potápění (foukání vzduch) – na ostrovech max. tři ponory za den z důvodu zákazu nočního potápění(pouze do 17 hodin)
 • Zapůjčení zátěže, potápěčské láhve 12 l
 • Zapůjčení kompletní potápěčské výstroje pro členy klubu DDC (nutno rezervovat předem)
 • Kurz AOWD se slevou 50% pro členy klubu DDC
 • Český průvodce
 • Transfer z  Hurghady na loď a zpět

Cena nezahrnuje:

 • Vízum 25 USD – platí se na letišti při příletu (do dubna 2021 se dočasně neplatí)
 • Letenku s letištními taxami (předpoklad 10 - 12.000,-Kč)
 • Vstup do rezervací 80 Euro (Zabargad)
 • Pojištění – cestovní a potápěčské a individuální pojištění storna zájezdu
 • Bakšíšné 45 Euro
 • Extra day 20 Euro (při vyplutí lodě v den příletu)
 • Nitrox 50 Euro na týden nebo 5 Euro/1 láhev (fouká se, pokud dovolí počasí, časové rozložení mezi ponory, plánovaná hloubka ponoru atd..., max 32 EAN)
 • Zapůjčení lahve 4 x 14 l (30 Euro na týden),  3 x 12 l s manifoldem (60 Euro za týden)
 • Poslední noc v hotelu 4* all inclusive cca 35 Euro, pokud následuje další safari, jinak zůstáváme na lodi.
 • PCR test

    

 

 

Poplujeme na komfortní safari lodi se třemi palubami. Její kvalita, provedení interiéru a vybavení kajut vlastními koupelnami, klimatizací, ledničkou ji řadí mezi luxusní lodě Rudého moře. V případě výměny lodě z technických důvodů bude přistavena loď stejné kvality. Loď je vybavena předepsanými záchrannými prostředky a prostředky první pomoci.

Pojištění storna letenek ze zdravotních důvodů na vyžádání, storno pobytu max 30 dnů před odletem 50%. Podmínky se kvůli covid 19 nově upravují, podrobnosti na dotaz.

Fotky z akce Daedalus 2017 a z minulých safari také na Red Sea safari

O vaši pohodu a bezpečnost se bude starat profesionální posádka včetně potápěčského instruktora.

 

Pozn.: Tento zájezd je organizován ve spolupráci s CK Divetravel s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím